Ceník barev

Pokud se tedy rozhodnete, že chcete vymalovat váš byt či jiný interiér, jeden z prvních kroků by měl směřovat do ceníků barev jednotlivých společností barvy vyrábějících a firem, které se malováním interiérů zabývají.

Pokud se chystáte kupovat klasickou bílou barvu do interiéru, nejmenší balení, která bývají sedmikilogramová vychází podle výrobce na sto padesát až tři sta korun. Větší, patnáctikilogramová balení pak stojí od tří set do šesti set korun. V běžném prodeji jsou pak ještě balení o hmotnosti dvacet pět kilogramů, jejichž cena se pohybuje od pěti set do zhruba osmi set korun.

Omyvatelná bílá barva je poněkud dražší, a prodává se také v menších baleních. U náhodně vybraného výrobce se prodává hned v pěti velikostech od jednoho a půl kilogramu až po pětadvacet kilogramů. Nejmenší balení pak stojí osmdesát korun. Balení o velikosti dvě a půl kilogramu pak stojí sto pětadvacet korun, dvojnásobné, tedy pěti kilogramové, balení vyjde na dvě stě čtyři korun. Patnáctikilogramové balení vychází přibližně na pět set korun, pětadvacetikilové pak zhruba osm set korun.

Pokud si chcete namíchat jakýkoliv barevný odstín sami, nejlepší volbou jsou tónovací barvy. Velikost jejich balení se mění každým výrobcem, stejně tak, jako cena. Můžeme tedy zakoupit balení i stogramová, stejně tak jako kilogramová. Podíváme-li se na ceny jednotlivých balení, zjistíme, že například právě stogramové balení stojí pouhých čtyřiadvacet korun, půlkilogramové balení pak stojí osmapadesát korun. Podíváme-li se ale do ceníku barev jiného výrobce, zjistíme, že ceny jsou více než dvojnásobné. Tří set padesáti gramové balení totiž stojí zhruba sedmdesát korun, kilogramové pak už zhruba celých sto sedmatřicet korun.

Pokud se rozhodnete malování pokojů objednat u profesionální firmy, ceny se navýší navíc o práci malířů, barvy bývají z důvodu velkých odběrů o něco levnější. Na druhou stranu to má klient bez práce ani s malováním, ani s mícháním barev.