Malování interiérů

Pokud se chystáte najmout si firmu na malování interiérů, rozhodně jejímu výběru věnujte velkou pozornost. Ne vždy totiž musíte narazit na kvalitní a spolehlivou malířskou firmu. Na trhu totiž působí také velké množství malířů a firem, o kterých by se dalo spíše tvrdit, že jde o „fušéry“. Mnohdy je výběr takové firmy ještě daleko důležitější, než výběr samotné barvy. Jak ale takovou firmu správně vybrat? Pomůžeme vám několika indiciemi.

Opravdu dobrá a spolehlivá malířská firma se vám snaží co nejvíce vyjít vstříc. A to nejen možností domluvit si termín vymalování interiéru, který bude vyhovovat vám, nikoliv pouze firmě, ale také konzultacemi a radami, jaká barva by se do vašeho interiéru hodila, jaký přesný odstín spíš zvolit, případně se dokonce do vašeho interiéru dojdou podívat, aby byly schopni co nejlépe poradit a co nejlépe se přizpůsobit. Solidní firma vám pak nezávazně připraví kalkulaci, do které zahrne i náklady na namíchání barev, začištění zdí, vymalování a někdy dokonce i zpětného ustavení nábytku. Ty nejlepší firmy pak připraví kilové barevné vzorky, které do vašeho interiéru nanesou na plochu jednoho metru čtverečního, a vy poté chodíte s tužkou a do jednotlivých čtverců malujete kolečka do barev, které by vám vyhovovaly a křížky do čtverců, jejichž barvu rozhodně odmítáte. Běžně pak může jít až o dvacet vzorků, jejichž konečný odstín se ještě dolaďuje tak, aby byl klient maximálně spokojený.

Dobrou malířskou firmu je pak možné poznat i podle jejího chování během práce i po jejím dokončení. Dobří malíři po sobě nejen vše začistí, ale také uklidí, vytřou podlahy a případně i další plochy, které svou prací znečistili.

Rozhodně je dobrou věcí pro případ malování interiérů vybírat firmu, která je členem Cechu malířů a lakýrníků. Pokud pak vybíráte malířskou firmu a podáte dotaz na Cech malířů a lakýrníků, cech vám pak bezplatně poradí, poskytne informace o firmě a případně i ohlasy a reference. Šance, že firmu zvolíte špatně, se tak ještě více minimalizuje.